Program - Tuesday 03 Aug | |||||
Tue 03 Aug Tokyo Time | ||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Tokyo | Your time | |||||
09:36 |
Athletics | |||||
110 m hæk M | Heats | 19:00 | |||
1500 m M | Heats | 09:00 | |||
200 m M | Heats | 09:00 | |||
Semifinals | 19:00 | ||||
200 m K | Final | 19:00 | |||
400 m K | Heats | 09:00 | |||
400 m hæk M | Final | 09:00 | |||
5000 m M | Heats | 19:00 | |||
800 m K | Final | 19:00 | |||
Hammerkast K | Final | 19:00 | |||
Spydkast K | Qualification | 09:00 | |||
Længdespring K | Final | 09:00 | |||
Stangspring M | Final | 19:00 | |||
Kuglestød M | Qualification | 19:00 | |||
Trespring M | Qualification | 09:00 | |||
Baseball | |||||
Baseball M | Knockout stage | 19:00 | |||
Basketball | |||||
Basketball M | Quarterfinal | 10:00 | |||
Quarterfinal | 13:40 | ||||
Quarterfinal | 17:20 | ||||
Quarterfinal | 21:00 | ||||
Boxing | |||||
Fjervægt M | Semifinals | 11:00 | |||
Semifinals | 17:00 | ||||
Fjervægt K | Final | 11:00 | |||
Fluevægt M | Quarterfinals | 11:00 | |||
Quarterfinals | 17:00 | ||||
Sværvægt M | Semifinals | 11:00 | |||
Semifinals | 17:00 | ||||
Letvægt M | Quarterfinals | 11:00 | |||
Quarterfinals | 17:00 | ||||
Letvægt K | Quarterfinals | 11:00 | |||
Quarterfinals | 17:00 | ||||
Weltervægt M | Final | 17:00 | |||
Canoe & Kayak | |||||
C2 1000 m M | Semifinals | 09:30 | |||
Finals | 09:30 | ||||
K1 1000 m M | Semifinals | 09:30 | |||
Finals | 09:30 | ||||
K1 200 m K | Semifinals | 09:30 | |||
Finals | 09:30 | ||||
K2 500 m K | Semifinals | 09:30 | |||
Finals | 09:30 | ||||
Cycling | |||||
Holdforfølgelse M | Round 1 | 15:30 | |||
Holdforfølgelse K | Round 1 | 15:30 | |||
Finals | 15:30 | ||||
Holdsprint M | Qualification | 15:30 | |||
Round 1 | 15:30 | ||||
Finals | 15:30 | ||||
Diving | |||||
3 m spring M | Semifinal | 10:00 | |||
Final | 15:00 | ||||
Equestrian | |||||
Ridebanespringning individuelt | Qualification | 19:00 | |||
Football | |||||
Fodbold M | Semifinal | 17:00 | |||
Semifinal | 20:00 | ||||
Gymnastics | |||||
Bom K | Final | 17:00 | |||
Reck M | Final | 17:00 | |||
Barre M | Final | 17:00 | |||
Handball | |||||
Håndbold M | Quarterfinal | 09:30 | |||
Quarterfinal | 13:15 | ||||
Quarterfinal | 17:00 | ||||
Quarterfinal | 20:45 | ||||
Hockey | |||||
Hockey M | Semifinal | 10:30 | |||
Semifinal | 19:00 | ||||
Sailing | |||||
470 K | Fleet race | 12:00 | |||
470 M | Fleet race | 12:00 | |||
49er K | Medal race | 12:00 | |||
49er M | Medal race | 12:00 | |||
Finnjolle M | Medal race | 14:30 | |||
Nacra 17 | Medal race | 14:30 | |||
Sport Climbing | |||||
Combined M | Qualification | 17:00 | |||
Synchronized Swimming | |||||
Duet K | Technical routine | 19:30 | |||
Table Tennis | |||||
Hold M | Quarterfinals | 10:00 | |||
Quarterfinals | 14:30 | ||||
Hold K | Quarterfinals | 10:00 | |||
Quarterfinals | 14:30 | ||||
Semifinals | 19:30 | ||||
Volleyball | |||||
Beachvolley K | Quarterfinals | 09:00 | |||
Quarterfinals | 21:00 | ||||
Volleyball M | Quarterfinal | 09:00 | |||
Quarterfinal | 13:00 | ||||
Quarterfinal | 17:00 | ||||
Quarterfinal | 21:30 | ||||
Water Polo | |||||
Vandpolo K | Quarterfinals | 14:00 | |||
Quarterfinals | 18:20 | ||||
Weightlifting | |||||
Sværvægt M | Group B | 13:50 | |||
Final | 19:50 | ||||
Wrestling | |||||
Fri stil letsværvægt K | Repechages | 11:00 | |||
Finals | 18:15 | ||||
Fri stil mellemvægt K | 1/8 finals, quarterfinals | 11:00 | |||
Semifinals | 18:15 | ||||
Græsk romersk sværvægt M | Repechages | 11:00 | |||
Finals | 18:15 | ||||
Græsk romersk letvægt M | 1/8 finals, quarterfinals | 11:00 | |||
Semifinals | 18:15 | ||||
Græsk romersk mellemvægt M | 1/8 finals, quarterfinals | 11:00 | |||
Semifinals | 18:15 | ||||
Græsk romersk weltervægt M | Repechages | 11:00 | |||
Finals | 18:15 | ||||
* Schedule times in Tokyo local time or converted to your local time. Informationen om programmet ved OL i 2020 er baseret på det officielle program og Olympian Database |