|
Archery |
|
Hold Mixed | | Eliminations | 09:30 | | |
|
| | Quarterfinals, semifinals, finals | 14:15 | | |
|
|
Badminton |
|
Double M | | Group play | 09:00 | | |
|
| | Group play | 18:00 | | |
|
Double K | | Group play | 09:00 | | |
|
| | Group play | 18:00 | | |
|
Mixdouble | | Group play | 09:00 | | |
|
| | Group play | 18:00 | | |
|
Single M | | Group play | 09:00 | | |
|
| | Group play | 18:00 | | |
|
Single K | | Group play | 09:00 | | |
|
| | Group play | 18:00 | | |
|
|
Basketball |
|
Basketball 3x3 K | | ROC - JPN | 10:15 | | |
|
| | CHN - ROU | 10:40 | | |
|
| | ROC - CHN | 14:00 | | |
|
| | ROU - JPN | 14:25 | | |
|
| | ITA - MGL | 17:30 | | |
|
| | USA - FRA | 17:55 | | |
|
| | MGL - USA | 21:00 | | |
|
| | FRA - ITA | 21:25 | | |
|
Basketball 3x3 M | | POL - LAT | 11:35 | | |
|
| | CHN - SRB | 12:00 | | |
|
| | ROC - CHN | 15:00 | | |
|
| | SRB - NED | 15:25 | | |
|
| | LAT - BEL | 18:40 | | |
|
| | JPN - POL | 19:05 | | |
|
| | NED - ROC | 22:00 | | |
|
| | BEL - JPN | 22:25 | | |
|
|
Boxing |
|
Fjervægt K | | Round of 32 | 11:00 | | |
|
| | Round of 32 | 17:00 | | |
|
Sværvægt M | | Round of 16 | 11:00 | | |
|
| | Round of 16 | 17:00 | | |
|
Letsværvægt M | | Round of 32 | 11:00 | | |
|
| | Round of 32 | 17:00 | | |
|
Weltervægt M | | Round of 32 | 11:00 | | |
|
| | Round of 32 | 17:00 | | |
|
|
Cycling |
|
Landevejsløb M | | Final | 11:00 | | |
|
|
Equestrian |
|
Dressur individuelt | | Grand Prix day 1 | 17:00 | | |
|
Dressur hold | | Grand Prix day 1 | 17:00 | | |
|
|
Fencing |
|
Kårde individuelt K | | Preliminary, quarterfinals | 09:00 | | |
|
| | Semifinals, finals | 18:00 | | |
|
Sabel individuelt M | | Preliminary, quarterfinals | 09:00 | | |
|
| | Semifinals, finals | 18:00 | | |
|
|
Football |
|
Fodbold K | | CHI - CAN | 16:30 | | |
|
| | CHN - ZAM | 17:00 | | |
|
| | SWE - AUS | 17:30 | | |
|
| | JPN - GBR | 19:30 | | |
|
| | NED - BRA | 20:00 | | |
|
| | NZL - USA | 20:30 | | |
|
|
Gymnastics |
|
Individuelt M | | Qualification | 10:00 | | |
|
| | Qualification | 14:30 | | |
|
| | Qualification | 19:30 | | |
|
|
Handball |
|
Håndbold M | | NOR - BRA | 09:00 | | |
|
| | FRA - ARG | 11:00 | | |
|
| | SWE - BRN | 14:15 | | |
|
| | GER - ESP | 16:15 | | |
|
| | POR - EGY | 19:30 | | |
|
| | DEN - JPN | 21:30 | | |
|
|
Hockey |
|
Hockey M | | JPN - AUS | 09:30 | | |
|
| | NZL - IND | 10:00 | | |
|
| | NED - BEL | 11:45 | | |
|
| | ARG - ESP | 12:15 | | |
|
| | GBR - RSA | 18:30 | | |
|
| | CAN - GER | 19:00 | | |
|
Hockey K | | NED - IND | 20:45 | | |
|
| | IRL - RSA | 21:15 | | |
|
|
Judo |
|
Ekstra-letvægt K | | Elimination, quarterfinals | 10:30 | | |
|
| | Repechage, semifinals, finals | 17:00 | | |
|
Ekstra-letvægt M | | Elimination, quarterfinals | 10:30 | | |
|
| | Repechage, semifinals, finals | 17:00 | | |
|
|
Rowing |
|
Dobbeltsculler K | | Repechage | 08:30 | | |
|
Dobbeltsculler M | | Repechage | 08:30 | | |
|
Firer uden styrmand M | | Heats | 08:30 | | |
|
Firer uden styrmand K | | Heats | 08:30 | | |
|
Letvægt dobbeltsculler K | | Heats | 08:30 | | |
|
Letvægt dobbeltsculler M | | Heats | 08:30 | | |
|
Toer uden styrmand K | | Heats | 08:30 | | |
|
Toer uden styrmand M | | Heats | 08:30 | | |
|
Singlesculler K | | Repechage | 08:30 | | |
|
Singlesculler M | | Repechage | 08:30 | | |
|
|
Shooting |
|
Luftpistol M | | Qualification, final | 08:30 | | |
|
Luftriffel K | | Qualification, final | 08:30 | | |
|
|
Softball |
|
Softball K | | AUS - CAN | 10:00 | | |
|
| | USA - MEX | 14:30 | | |
|
| | JPN - ITA | 20:00 | | |
|
|
Swimming |
|
100 m brystsvømning M | | Heats | 20:25 | | |
|
100 m butterfly K | | Heats | 19:25 | | |
|
400 m fri stil M | | Heats | 19:38 | | |
|
400 m medley K | | Heats | 20:05 | | |
|
400 m medley M | | Heats | 19:00 | | |
|
4x100 m fri stil K | | Heats | 20:43 | | |
|
|
Table Tennis |
|
Mixdouble | | Round of 16 | 09:00 | | |
|
Individuelt M | | Preliminary round | 09:00 | | |
|
| | Round 1 | 14:15 | | |
|
| | Round 1 | 19:30 | | |
|
Individuelt K | | Preliminary round | 09:00 | | |
|
| | Round 1 | 14:15 | | |
|
| | Round 1 | 19:30 | | |
|
|
Taekwondo |
|
Fluevægt K | | Preliminaries, semifinals | 10:00 | | |
|
| | Repechages, finals | 19:00 | | |
|
Fluevægt M | | Preliminaries, semifinals | 10:00 | | |
|
| | Repechages, finals | 19:00 | | |
|
|
Tennis |
|
Double M | | Round 1 | 11:00 | | |
|
Double K | | Round 1 | 11:00 | | |
|
Single M | | Round 1 | 11:00 | | |
|
Single K | | Round 1 | 11:00 | | |
|
|
Volleyball |
|
Beachvolley K | | Preliminaries | 09:00 | | |
|
| | Preliminaries | 15:00 | | |
|
| | Preliminaries | 20:00 | | |
|
Beachvolley M | | Preliminaries | 09:00 | | |
|
| | Preliminaries | 15:00 | | |
|
| | Preliminaries | 20:00 | | |
|
Volleyball M | | ITA - CAN | 09:00 | | |
|
| | BRA - TUN | 11:05 | | |
|
| | ROC - ARG | 14:20 | | |
|
| | JPN - VEN | 16:25 | | |
|
| | POL - IRI | 19:40 | | |
|
| | USA - FRA | 21:45 | | |
|
|
Water Polo |
|
Vandpolo K | | JPN - USA | 14:00 | | |
|
| | CAN - AUS | 15:30 | | |
|
| | RSA - ESP | 18:20 | | |
|
| | CHN - ROC | 19:50 | | |
|
|
Weightlifting |
|
Fluevægt K | | Group B | 09:50 | | |
|
| | Final | 13:50 | | |
|