|
Athletics |
|
110 m hæk M | | Final | 09:00 | | |
|
1500 m M | | Semifinals | 19:00 | | |
|
20 km kapgang M | | Final | 16:30 | | |
|
400 m M | | Final | 19:00 | | |
|
4x100 m M | | Heats | 09:00 | | |
|
4x100 m K | | Heats | 09:00 | | |
|
4x400 m K | | Heats | 19:00 | | |
|
Tikamp M | | 110 m hurdles | 09:00 | | |
|
| | Discus throw | 09:00 | | |
|
| | Pole vault | 09:00 | | |
|
| | Javelin throw | 19:00 | | |
|
| | 1500 m | 19:00 | | |
|
Syvkamp K | | Long jump | 09:00 | | |
|
| | Javelin throw | 09:00 | | |
|
| | 800 m | 19:00 | | |
|
Højdespring K | | Qualification | 09:00 | | |
|
Stangspring K | | Final | 19:00 | | |
|
Kuglestød M | | Final | 09:00 | | |
|
Trespring M | | Final | 09:00 | | |
|
|
Baseball |
|
Baseball M | | Semifinal | 19:00 | | |
|
|
Basketball |
|
Basketball M | | Semifinal | 13:15 | | |
|
| | Semifinal | 20:00 | | |
|
|
Boxing |
|
Fjervægt M | | Final | 14:00 | | |
|
Fluevægt M | | Semifinals | 14:00 | | |
|
Letvægt K | | Semifinals | 14:00 | | |
|
Mellemvægt M | | Semifinals | 14:00 | | |
|
|
Canoe & Kayak |
|
C1 200 m K | | Semifinals | 09:30 | | |
|
| | Finals | 09:30 | | |
|
K1 200 m M | | Semifinals | 09:30 | | |
|
| | Finals | 09:30 | | |
|
K1 500 m K | | Semifinals | 09:30 | | |
|
| | Finals | 09:30 | | |
|
K2 1000 m M | | Semifinals | 09:30 | | |
|
| | Finals | 09:30 | | |
|
|
Cycling |
|
Keirin K | | Round 2 | 15:30 | | |
|
| | Round 3 | 15:30 | | |
|
| | Final places 7-12 | 15:30 | | |
|
| | Finals | 15:30 | | |
|
Omnium M | | Scratch Race | 15:30 | | |
|
| | Tempo race | 15:30 | | |
|
| | Elimination race | 15:30 | | |
|
| | Points race, final | 15:30 | | |
|
Sprint M | | 1/8 Finals | 15:30 | | |
|
| | 1/8 Finals repechages | 15:30 | | |
|
| | 1/4 Finals | 15:30 | | |
|
| | Final places 5-8 | 15:30 | | |
|
|
Diving |
|
Tårnspring K | | Semifinal | 10:00 | | |
|
| | Final | 15:00 | | |
|
|
Football |
|
Fodbold K | | Bronze Medal Match | 17:00 | | |
|
|
Golf |
|
Individuelt K | | Round 2 | 07:30 | | |
|
|
Handball |
|
Håndbold M | | Semifinal | 17:00 | | |
|
| | Semifinal | 21:00 | | |
|
|
Hockey |
|
Hockey M | | Bronze Medal Match | 10:30 | | |
|
| | Final | 19:00 | | |
|
|
Karate |
|
Kata K | | Elimination, ranking | 10:00 | | |
|
| | Finals | 17:00 | | |
|
Kumite 55 kg K | | Elimination, semifinals, finals | 17:00 | | |
|
Kumite 67 kg M | | Elimination | 10:00 | | |
|
| | Semifinals, finals | 17:00 | | |
|
|
Modern Pentathlon |
|
Individuelt K | | Fencing | 13:00 | | |
|
Individuelt M | | Fencing | 13:00 | | |
|
|
Skateboarding |
|
Park M | | Qualification, final | 09:00 | | |
|
|
Sport Climbing |
|
Combined M | | Final | 17:30 | | |
|
|
Swimming |
|
Marathon 10 km M | | Final | 06:30 | | |
|
|
Table Tennis |
|
Hold K | | Bronze Medal Match | 11:00 | | |
|
| | Final | 19:30 | | |
|
|
Volleyball |
|
Beachvolley K | | Semifinals | 09:00 | | |
|
| | Semifinals | 21:00 | | |
|
Beachvolley M | | Semifinals | 09:00 | | |
|
| | Semifinals | 21:00 | | |
|
Volleyball M | | Semifinal | 13:00 | | |
|
| | Semifinal | 21:00 | | |
|
|
Water Polo |
|
Vandpolo K | | Classification, semifinal | 14:00 | | |
|
| | Classification, semifinal | 18:20 | | |
|
|
Wrestling |
|
Fri stil bantamvægt M | | Repechages | 11:00 | | |
|
| | Finals | 18:15 | | |
|
Fri stil letvægt K | | 1/8 finals, quarterfinals | 11:00 | | |
|
| | Semifinals | 18:15 | | |
|
Fri stil mellemvægt M | | Repechages | 11:00 | | |
|
| | Finals | 18:15 | | |
|
Fri stil supersværvægt M | | 1/8 finals, quarterfinals | 11:00 | | |
|
| | Semifinals | 18:15 | | |
|
Fri stil weltervægt M | | 1/8 finals, quarterfinals | 11:00 | | |
|
| | Semifinals | 18:15 | | |
|
Fri stil weltervægt K | | Repechages | 11:00 | | |
|
| | Finals | 18:15 | | |
|