Australien i Kano & kajak |
Atlet |
Disciplin |
Heat |
Res. |
Plac. |
|
||
Nathan Baggaley | K1 500 m M | Semifinale | 1.40,884 | 4 | |||
Indledende | 1.41,854 | 3 | Q | ||||
Robin Bell | C1 slalom M | Finale | 244,48 | 9 | |||
Indledende | 268,74 | 5 | Q | ||||
Katrin Borchert | K1 500 m K | Finale | 2.15,13 | ||||
Semifinale | 1.53,07 | 1 | Q | ||||
Indledende | 1.52,18 | 4 | |||||
K2 500 m K | Finale | 2.01,472 | 6 | ||||
Semifinale | 1.44,682 | 1 | Q | ||||
Indledende | 1.45,250 | 4 | |||||
Ross Chaffer | K4 1000 m M | Semifinale | 3.05,527 | 7 | |||
Indledende | 3.05,893 | 6 | |||||
Daniel Collins | K2 500 m M | Finale | 1.47,895 | ||||
Semifinale | 1.31,475 | 1 | Q | ||||
Indledende | 1.30,393 | 2 | |||||
Andrew Farrance | C2 slalom M | Indledende | 347,33 | 11 | |||
Natalie Hunter | K4 500 m K | Semifinale | 1.38,580 | 4 | |||
Indledende | 1.37,081 | 4 | |||||
Cameron McFadzean | K4 1000 m M | Semifinale | 3.05,527 | 7 | |||
Indledende | 3.05,893 | 6 | |||||
Brian Morton | K2 1000 m M | Semifinale | 3.25,046 | 8 | |||
Indledende | 3.20,934 | 6 | |||||
Shelley Oates-Wilding | K4 500 m K | Semifinale | 1.38,580 | 4 | |||
Indledende | 1.37,081 | 4 | |||||
Kerri Randle | K4 500 m K | Semifinale | 1.38,580 | 4 | |||
Indledende | 1.37,081 | 4 | |||||
Clint Robinson | K1 1000 m M | Semifinale | 3.40,74 | 5 | |||
Indledende | 3.40,19 | 4 | Q | ||||
Peter Scott | K4 1000 m M | Semifinale | 3.05,527 | 7 | |||
Indledende | 3.05,893 | 6 | |||||
Amanda Simper | K4 500 m K | Semifinale | 1.38,580 | 4 | |||
Indledende | 1.37,081 | 4 | |||||
Shane Suska | K4 1000 m M | Semifinale | 3.05,527 | 7 | |||
Indledende | 3.05,893 | 6 | |||||
Kai Swoboda | C2 slalom M | Indledende | 347,33 | 11 | |||
Andrew Trim | K2 500 m M | Finale | 1.47,895 | ||||
Semifinale | 1.31,475 | 1 | Q | ||||
Indledende | 1.30,393 | 2 | |||||
John Wilkie | K1 slalom M | Indledende | 320,84 | 21 | |||
Anna Wood | K2 500 m K | Finale | 2.01,472 | 6 | |||
Semifinale | 1.44,682 | 1 | Q | ||||
Indledende | 1.45,250 | 4 | |||||
Danielle Woodward | K1 slalom K | Finale | 261,89 | 8 | |||
Indledende | 313,80 | 14 | Q | ||||
Luke Young | K2 1000 m M | Semifinale | 3.25,046 | 8 | |||
Indledende | 3.20,934 | 6 | |||||
* Listen over Australske olympianere i Kano & kajak ved OL i Sydney 2000 er endnu ikke færdiggjort. Alle eventuelle medaljetagere er inkluderet i listen. | |||||||
Facts om Australien i Kano & kajak ved sommer-OL i Sydney 2000 er baseret på de officielle olympiske rapporter og Olympian Database |