Polen i Roning |
Atlet |
Disciplin |
Heat |
Res. |
Plac. |
|
||
Fabian Baranski | Quadruple sculls M | Finale | 5.34,27 | 4 | |||
Indledende | 5.39,25 | 1 | Q | ||||
Mateusz Biskup | Double sculls M | Finale | 6.09,17 | 6 | |||
Semifinale | 6.24,50 | 3 | Q | ||||
Indledende | 6.11,22 | 1 | Q | ||||
Marcin Brzezinski | Four without coxswain M | Finale | 5.57,17 | 7 | |||
Opsamling | 6.12,52 | 3 | |||||
Indledende | 6.03,38 | 3 | |||||
Mikolaj Burda | Four without coxswain M | Finale | 5.57,17 | 7 | |||
Opsamling | 6.12,52 | 3 | |||||
Indledende | 6.03,38 | 3 | |||||
Monika Chabel | Four without coxswain K | Finale | 6.29,95 | 6 | |||
Opsamling | 6.46,57 | 2 | Q | ||||
Indledende | 6.48,33 | 5 | |||||
Wiktor Chabel | Quadruple sculls M | Finale | 5.34,27 | 4 | |||
Indledende | 5.39,25 | 1 | Q | ||||
Dominik Czaja | Quadruple sculls M | Finale | 5.34,27 | 4 | |||
Indledende | 5.39,25 | 1 | Q | ||||
Joanna Dittmann | Four without coxswain K | Finale | 6.29,95 | 6 | |||
Opsamling | 6.46,57 | 2 | Q | ||||
Indledende | 6.48,33 | 5 | |||||
Agnieszka Kobus-Zawojska | Quadruple sculls without cox K | Finale | 6.11,36 | ||||
Indledende | 6.18,62 | 2 | Q | ||||
Jerzy Kowalski | Lightweight double sculls M | Finale | 6.16,01 | 8 | |||
Semifinale | 6.12,79 | 4 | |||||
Opsamling | 6.43,44 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.31,85 | 3 | |||||
Olga Michalkiewicz | Four without coxswain K | Finale | 6.29,95 | 6 | |||
Opsamling | 6.46,57 | 2 | Q | ||||
Indledende | 6.48,33 | 5 | |||||
Artur Mikolajczewski | Lightweight double sculls M | Finale | 6.16,01 | 8 | |||
Semifinale | 6.12,79 | 4 | |||||
Opsamling | 6.43,44 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.31,85 | 3 | |||||
Szymon Posnik | Quadruple sculls M | Finale | 5.34,27 | 4 | |||
Indledende | 5.39,25 | 1 | Q | ||||
Maria Sajdak | Quadruple sculls without cox K | Finale | 6.11,36 | ||||
Indledende | 6.18,62 | 2 | Q | ||||
Michal Szpakowski | Four without coxswain M | Finale | 5.57,17 | 7 | |||
Opsamling | 6.12,52 | 3 | |||||
Indledende | 6.03,38 | 3 | |||||
Marta Wieliczko | Quadruple sculls without cox K | Finale | 6.11,36 | ||||
Indledende | 6.18,62 | 2 | Q | ||||
Maria Wierzbowska | Four without coxswain K | Finale | 6.29,95 | 6 | |||
Opsamling | 6.46,57 | 2 | Q | ||||
Indledende | 6.48,33 | 5 | |||||
Mateusz Wilangowski | Four without coxswain M | Finale | 5.57,17 | 7 | |||
Opsamling | 6.12,52 | 3 | |||||
Indledende | 6.03,38 | 3 | |||||
Miroslaw Zietarski | Double sculls M | Finale | 6.09,17 | 6 | |||
Semifinale | 6.24,50 | 3 | Q | ||||
Indledende | 6.11,22 | 1 | Q | ||||
Katarzyna Zillmann | Quadruple sculls without cox K | Finale | 6.11,36 | ||||
Indledende | 6.18,62 | 2 | Q | ||||
* Listen over Polske olympianere i Roning ved OL i Tokyo 2020 er endnu ikke færdiggjort. Alle eventuelle medaljetagere er inkluderet i listen. | |||||||
Facts om Polen i Roning ved sommer-OL i Tokyo 2020 er baseret på de officielle olympiske rapporter og Olympian Database |