USA i Skydning |
Atlet |
Disciplin |
Heat |
Res. |
Plac. |
|
||
Madelynn Ann Bernau | Trap K | Kvalifikation | 119 | 7 | |||
Trap team Mixed K | Finale | 42-3 | |||||
Kvalifikation | 146 | 4 | q | ||||
Kayle Browning | Trap K | Finale | 42 | ||||
Kvalifikation | 120 | 6 | Q | ||||
Trap team Mixed K | Kvalifikation | 140 | 13 | ||||
Brian Burrows | Trap M | Kvalifikation | 121 | 12 | |||
Trap team Mixed M | Finale | 42-3 | |||||
Kvalifikation | 146 | 4 | q | ||||
Amber English | Skeet K | Finale | 56 | OR | |||
Kvalifikation | 121 | 3 | Q | ||||
James Hall | Air pistol M | Kvalifikation | 577 -23 | 10 | |||
Vincent Hancock | Skeet M | Finale | 59 | OR | |||
Kvalifikation | 122 | 4 | Q | ||||
Hall James | Air pistol team Mixed M | Kvalifikation - Runde 1 | 573-12 | 10 | |||
Phillip Russell Jungman | Skeet M | Kvalifikation | 120 | 15 | |||
Lucas Kozeniesky | Air rifle M | Finale | 165,0 | 6 | |||
Kvalifikation | 631,5 | 2 | Q | ||||
Air rifle team Mixed M | Finale | 13 | |||||
Kvalifikation - Runde 2 | 418,0 | 2 | Q | ||||
Kvalifikation - Runde 1 | 628,0 | 7 | Q | ||||
Alexis Lagan | Air pistol K | Kvalifikation | 560 -15 | 38 | |||
Air pistol team Mixed K | Kvalifikation - Runde 1 | 565-17 | 16 | ||||
Sports pistol K | Kvalifikation | 580-17 | 18 | ||||
Henry Turner Leverett | Rapid fire pistol M | Kvalifikation | 566-9 | 22 | |||
Jack Hobson Leverett | Rapid fire pistol M | Kvalifikation | 552-15 | 25 | |||
Sagen Maddalena | Rifle three positions K | Finale | 427,8 | 5 | |||
Kvalifikation | 1178-70 | 2 | Q | ||||
Derrick Scott Mein | Trap M | Kvalifikation | 119 | 24 | |||
Trap team Mixed M | Kvalifikation | 140 | 13 | ||||
Nick Mowrer | Air pistol M | Kvalifikation | 576 -22 | 13 | |||
Air pistol team Mixed M | Kvalifikation - Runde 1 | 565-17 | 16 | ||||
Rifle three positions M | Kvalifikation | 1162-63 | 26 | ||||
William Shaner | Air rifle M | Finale | 251,6 | OR | |||
Kvalifikation | 630,8 | 3 | Q | ||||
Air rifle team Mixed M | Kvalifikation - Runde 2 | 416,8 | 6 | ||||
Kvalifikation - Runde 1 | 629,7 | 5 | Q | ||||
Austen Jewell Smith | Skeet K | Kvalifikation | 119 | 10 | |||
Patrick Sunderman | Rifle three positions M | Kvalifikation | 1172-63 | 12 | |||
Mary Carolynn Tucker | Air rifle K | Finale | 166,0 | 6 | |||
Kvalifikation | 631,4 | 3 | Q | ||||
Air rifle team Mixed K | Finale | 13 | |||||
Kvalifikation - Runde 2 | 418,0 | 2 | Q | ||||
Kvalifikation - Runde 1 | 628,0 | 7 | Q | ||||
Rifle three positions K | Kvalifikation | 1167-63 | 13 | ||||
Sandra Uptagrafft | Air pistol K | Kvalifikation | 557 -10 | 49 | |||
Air pistol team Mixed K | Kvalifikation - Runde 1 | 573-12 | 10 | ||||
Sports pistol K | Kvalifikation | 573-12 | 33 | ||||
Alison Weisz | Air rifle K | Kvalifikation | 626,9 | 14 | |||
Air rifle team Mixed K | Kvalifikation - Runde 2 | 416,8 | 6 | ||||
Kvalifikation - Runde 1 | 629,7 | 5 | Q | ||||
* Listen over Amerikanske olympianere i Skydning ved OL i Tokyo 2020 er endnu ikke færdiggjort. Alle eventuelle medaljetagere er inkluderet i listen. | |||||||
Facts om USA i Skydning ved sommer-OL i Tokyo 2020 er baseret på de officielle olympiske rapporter og Olympian Database |