Rusland i Fægtning |
Atlet |
Disciplin |
Heat |
Res. |
Plac. |
|
||
Karina Aznavuryan | Epee team K | Finaler | 34 | ||||
Semifinaler | 25 | 1 | |||||
Kvartfinaler | 37 | 1 | |||||
Svetlana Boyko | Foil individual K | 2. runde | 9 | 2 | |||
1. runde | 13 | 1 | |||||
Aleksei Dyachenko | Sabre individual M | 2. runde | 10 | 2 | |||
Sabre team M | Finaler | 45 | |||||
Semifinaler | 42 | 2 | |||||
Kvartfinaler | 45 | 1 | Q | ||||
Renal Ganeyev | Foil individual M | Finaler | 12 | 4 | |||
Semifinaler | 12 | 2 | |||||
Kvartfinaler | 15 | 1 | |||||
3. runde | 15 | 1 | |||||
2. runde | 15 | 1 | |||||
Foil team M | Finaler | 45 | |||||
Semifinaler | 27 | 2 | |||||
1.runde | 45 | 1 | Q | ||||
Sergey Kochetkov | Epee individual M | 2. runde | 11 | 2 | |||
Epee team M | Finaler | 29 | 4 | ||||
Semifinaler | 26 | 2 | |||||
1.runde | 41 | 1 | |||||
Pavel Kolobkov | Epee individual M | Finaler | 15 | ||||
Semifinaler | 10 | 2 | |||||
Kvartfinaler | 15 | 1 | |||||
3. runde | 15 | 1 | |||||
2. runde | 15 | 1 | |||||
Epee team M | Finaler | 29 | 4 | ||||
Semifinaler | 26 | 2 | |||||
1.runde | 41 | 1 | |||||
Tatiana Logounova | Epee individual K | 3. runde | 10 | 2 | |||
2. runde | 15 | 1 | |||||
Epee team K | Finaler | 34 | |||||
Semifinaler | 25 | 1 | |||||
Kvartfinaler | 37 | 1 | |||||
Yuri Molchan | Foil team M | Finaler | 45 | ||||
Semifinaler | 27 | 2 | |||||
1.runde | 45 | 1 | Q | ||||
Foil individual M | 2. runde | 13 | 2 | ||||
Ruslan Nasibulin | Foil individual M | 2. runde | 12 | 2 | |||
Foil team M | Finaler | 45 | |||||
Semifinaler | 27 | 2 | |||||
1.runde | 45 | 1 | Q | ||||
Yelena Nechayeva | Sabre individual K | Kvartfinaler | 7 | 2 | |||
2. runde | 15 | 1 | |||||
Stanislav Pozdnyakov | Sabre individual M | Kvartfinaler | 9 | 2 | |||
3. runde | 15 | 1 | |||||
2. runde | 15 | 1 | |||||
Sabre team M | Finaler | 45 | |||||
Semifinaler | 42 | 2 | |||||
Kvartfinaler | 45 | 1 | Q | ||||
Vyacheslav Pozdnyakov | Foil team M | Finaler | 45 | ||||
Semifinaler | 27 | 2 | |||||
1.runde | 45 | 1 | Q | ||||
Sergei Sharikov | Sabre individual M | Kvartfinaler | 13 | 2 | |||
3. runde | 15 | 1 | |||||
2. runde | 15 | 1 | |||||
Sabre team M | Finaler | 45 | |||||
Semifinaler | 42 | 2 | |||||
Kvartfinaler | 45 | 1 | Q | ||||
Anna Sivkova | Epee individual K | 2. runde | 10 | 2 | |||
Epee team K | Finaler | 34 | |||||
Semifinaler | 25 | 1 | |||||
Kvartfinaler | 37 | 1 | |||||
Igor Turchin | Epee individual M | 3. runde | 10 | 2 | |||
2. runde | 15 | 1 | |||||
Epee team M | Finaler | 29 | 4 | ||||
Semifinaler | 26 | 2 | |||||
1.runde | 41 | 1 | |||||
Alexey Yakimenko | Sabre team M | Finaler | 45 | ||||
Semifinaler | 42 | 2 | |||||
Kvartfinaler | 45 | 1 | Q | ||||
Oksana Yermakova | Epee individual K | 2. runde | 7 | 2 | |||
Epee team K | Finaler | 34 | |||||
Semifinaler | 25 | 1 | |||||
Kvartfinaler | 37 | 1 | |||||
Yekaterina Yusheva | Foil individual K | 2. runde | 9 | 2 | |||
1. runde | 15 | 1 | |||||
* Listen over Russiske olympianere i Fægtning ved OL i Athen 2004 er endnu ikke færdiggjort. Alle eventuelle medaljetagere er inkluderet i listen. | |||||||
Facts om Rusland i Fægtning ved sommer-OL i Athen 2004 er baseret på de officielle olympiske rapporter og Olympian Database |