Rusland i Brydning |
Atlet |
Disciplin |
Heat |
Res. |
Plac. |
|
||
Chassan Baroyev | Greco-Roman super-heavyweight M | Finaler | 4 | ||||
Semifinaler | 4 | 1 | |||||
Kvartfinaler | 2 | 1 | |||||
1. runde | 2 - 0 | 1 | Q | ||||
Mavlet Batirov | Freestyle bantamweight M | Finaler | 9 | ||||
Semifinaler | 7 | 1 | |||||
Kvartfinaler | 4 | 1 | |||||
1. runde | 2 - 0 | 1 | Q | ||||
Chadimurat Gazalov | Freestyle heavyweight M | Finaler | 4 | ||||
Semifinaler | 5 | 1 | |||||
Kvartfinaler | 3 | 1 | |||||
1. runde | 2 - 0 | 1 | Q | ||||
Alena Kartashova | Freestyle middleweight K | Klassifikation | 1 | 2 | |||
1. runde | 1 - 1 | 2 | |||||
Gogi Koguashvili | Greco-Roman heavyweight M | Kvartfinaler | 0 | 2 | |||
1. runde | 2 - 0 | 1 | Q | ||||
Kuramagomed Kuramagomedov | Freestyle super-heavyweight M | Finaler | 6 | ||||
Kvartfinaler | 3 | 2 | |||||
1. runde | 2 - 0 | 1 | Q | ||||
Gueidar Mamedaliev | Greco-Roman bantamweight M | Finaler | 1 | ||||
Semifinaler | 7 | 1 | |||||
Kvartfinaler | 3 | 1 | |||||
1. runde | 2 - 0 | 1 | Q | ||||
Gusel Manyurova | Freestyle heavyweight K | Finaler | 2 | ||||
Semifinaler | 11 | 1 | |||||
1. runde | 2 - 0 | 1 | |||||
Alexei Mizhine | Greco-Roman middleweight M | Finaler | 1 | ||||
Semifinaler | 6 | 1 | |||||
Kvartfinaler | 5 | 1 | |||||
1. runde | 2 - 0 | 1 | |||||
Machach Murtasalyev | Freestyle lightweight M | Finaler | 2 | ||||
Semifinaler | 1 | 2 | |||||
Kvartfinaler | 6 | 1 | |||||
1. runde | 2 - 0 | 1 | Q | ||||
Lorisa Oorshak | Freestyle flyweight K | Finaler | 3 | 5 | |||
Klassifikation | 11 | 1 | |||||
1. runde | 2 - 1 | 2 | |||||
Mourad Oumakhanov | Freestyle featherweight M | 1. runde | 1 - 1 | 2 | |||
Sachid Sachidov | Freestyle middleweight M | Finaler | 5 | ||||
Semifinaler | 2 | 2 | |||||
1. runde | 3 - 0 | 1 | Q | ||||
Varteres Samurgashev | Greco-Roman welterweight M | Finaler | 10 | ||||
Semifinaler | 2 | 2 | |||||
1. runde | 3 - 0 | 1 | Q | ||||
Buvaysa Saytyev | Freestyle welterweight M | Finaler | 7 | ||||
Semifinaler | 8 | 1 | |||||
Kvartfinaler | 3 | 1 | |||||
1. runde | 2 - 0 | 1 | Q | ||||
Maxim Semenov | Greco-Roman lightweight M | 1. runde | 1 - 1 | 2 | |||
Alexey Shevtsov | Greco-Roman featherweight M | Finaler | 3 | 4 | |||
Semifinaler | 3 | 2 | |||||
Kvartfinaler | 3 | 1 | |||||
1. runde | 2 - 0 | 1 | Q | ||||
Olga Smirnova | Freestyle lightweight K | 1. runde | 0 - 2 | 3 | |||
* Listen over Russiske olympianere i Brydning ved OL i Athen 2004 er endnu ikke færdiggjort. Alle eventuelle medaljetagere er inkluderet i listen. | |||||||
Facts om Rusland i Brydning ved sommer-OL i Athen 2004 er baseret på de officielle olympiske rapporter og Olympian Database |