Australien i Roning |
Atlet |
Disciplin |
Heat |
Res. |
Plac. |
|
||
Darren Balmford | Lightweight coxless four M | Finale | 6.02,09 | ||||
Semifinale | 6.00,82 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.11,42 | 1 | Q | ||||
Simon Burgess | Lightweight coxless four M | Finale | 6.02,09 | ||||
Semifinale | 6.00,82 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.11,42 | 1 | Q | ||||
Daniel Burke | Eight with coxswain M | Finale | 5.33,88 | ||||
Indledende | 5.32,85 | 1 | Q | ||||
Alison Davies | Eight with coxswain K | Finale | 6.15,16 | 5 | |||
Opsamling | 6.17,72 | 3 | Q | ||||
Indledende | 6.17,44 | 2 | |||||
Jason Day | Quadruple sculls M | Finale | 5.50,32 | 4 | |||
Semifinale | 5.50,26 | 2 | Q | ||||
Indledende | 5.52,09 | 1 | Q | ||||
Benjamin Dodwell | Four without coxswain M | Finale | 5.57,61 | ||||
Semifinale | 6.02,03 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.05,03 | 2 | Q | ||||
Georgina Douglas | Single sculls K | Finale | 7.37,88 | 5 | |||
Semifinale | 7.32,34 | 2 | Q | ||||
Opsamling | 7.42,67 | 1 | Q | ||||
Indledende | 7.43,48 | 2 | |||||
Anthony Edwards | Lightweight coxless four M | Finale | 6.02,09 | ||||
Semifinale | 6.00,82 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.11,42 | 1 | Q | ||||
Jaime Fernandez | Eight with coxswain M | Finale | 5.33,88 | ||||
Indledende | 5.32,85 | 1 | Q | ||||
Katie Foulkes | Eight with coxswain K | Finale | 6.15,16 | 5 | |||
Opsamling | 6.17,72 | 3 | Q | ||||
Indledende | 6.17,44 | 2 | |||||
Duncan Free | Quadruple sculls M | Finale | 5.50,32 | 4 | |||
Semifinale | 5.50,26 | 2 | Q | ||||
Indledende | 5.52,09 | 1 | Q | ||||
Alastair Gordon | Eight with coxswain M | Finale | 5.33,88 | ||||
Indledende | 5.32,85 | 1 | Q | ||||
Bo Hanson | Four without coxswain M | Finale | 5.57,61 | ||||
Semifinale | 6.02,03 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.05,03 | 2 | Q | ||||
Peter Hardcastle | Quadruple sculls M | Finale | 5.50,32 | 4 | |||
Semifinale | 5.50,26 | 2 | Q | ||||
Indledende | 5.52,09 | 1 | Q | ||||
Marina Hatzakis | Double sculls K | Finale | 7.05,35 | 6 | |||
Opsamling | 7.10,09 | 2 | Q | ||||
Indledende | 7.18,40 | 4 | |||||
Brett Hayman | Eight with coxswain M | Finale | 5.33,88 | ||||
Indledende | 5.32,85 | 1 | Q | ||||
Monique Heinke | Quadruple sculls without cox K | Finale | 6.37,22 | 7 | |||
Opsamling | 6.42,22 | 3 | |||||
Indledende | 6.47,01 | 4 | |||||
Bruce Hick | Lightweight double sculls M | Finale | 6.26,21 | 7 | |||
Semifinale | 6.25,20 | 4 | |||||
Indledende | 6.33,48 | 1 | Q | ||||
Robert Jahrling | Eight with coxswain M | Finale | 5.33,88 | ||||
Indledende | 5.32,85 | 1 | Q | ||||
Haimish Karrasch | Lightweight double sculls M | Finale | 6.26,21 | 7 | |||
Semifinale | 6.25,20 | 4 | |||||
Indledende | 6.33,48 | 1 | Q | ||||
Rachael Kininmonth | Eight with coxswain K | Finale | 6.15,16 | 5 | |||
Opsamling | 6.17,72 | 3 | Q | ||||
Indledende | 6.17,44 | 2 | |||||
Kerry Knowler | Quadruple sculls without cox K | Finale | 6.37,22 | 7 | |||
Opsamling | 6.42,22 | 3 | |||||
Indledende | 6.47,01 | 4 | |||||
Kristina Larsen | Eight with coxswain K | Finale | 6.15,16 | 5 | |||
Opsamling | 6.17,72 | 3 | Q | ||||
Indledende | 6.17,44 | 2 | |||||
Virginia Lee | Lightweight double sculls K | Finale | 7.12,04 | 4 | |||
Semifinale | 7.06,58 | 3 | Q | ||||
Opsamling | 7.14,08 | 1 | Q | ||||
Indledende | 7.11,11 | 2 | |||||
Matthew Long | Pair without coxswain M | Finale | 6.34,26 | ||||
Semifinale | 6.34,42 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.46,99 | 2 | Q | ||||
Emily Martin | Eight with coxswain K | Finale | 6.15,16 | 5 | |||
Opsamling | 6.17,72 | 3 | Q | ||||
Indledende | 6.17,44 | 2 | |||||
Michael McKay | Eight with coxswain M | Finale | 5.33,88 | ||||
Indledende | 5.32,85 | 1 | Q | ||||
Sally Newmarch | Lightweight double sculls K | Finale | 7.12,04 | 4 | |||
Semifinale | 7.06,58 | 3 | Q | ||||
Opsamling | 7.14,08 | 1 | Q | ||||
Indledende | 7.11,11 | 2 | |||||
Nicholas Porzig | Eight with coxswain M | Finale | 5.33,88 | ||||
Indledende | 5.32,85 | 1 | Q | ||||
Stuart Reside | Quadruple sculls M | Finale | 5.50,32 | 4 | |||
Semifinale | 5.50,26 | 2 | Q | ||||
Indledende | 5.52,09 | 1 | Q | ||||
Robert Richards | Lightweight coxless four M | Finale | 6.02,09 | ||||
Semifinale | 6.00,82 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.11,42 | 1 | Q | ||||
Sally Robbins | Quadruple sculls without cox K | Finale | 6.37,22 | 7 | |||
Opsamling | 6.42,22 | 3 | |||||
Indledende | 6.47,01 | 4 | |||||
Victoria Roberts | Eight with coxswain K | Finale | 6.15,16 | 5 | |||
Opsamling | 6.17,72 | 3 | Q | ||||
Indledende | 6.17,44 | 2 | |||||
Jane Robinson | Eight with coxswain K | Finale | 6.15,16 | 5 | |||
Opsamling | 6.17,72 | 3 | Q | ||||
Indledende | 6.17,44 | 2 | |||||
Bronwyn Roye | Double sculls K | Finale | 7.05,35 | 6 | |||
Opsamling | 7.10,09 | 2 | Q | ||||
Indledende | 7.18,40 | 4 | |||||
Christian Ryan | Eight with coxswain M | Finale | 5.33,88 | ||||
Indledende | 5.32,85 | 1 | Q | ||||
Kate Slatter | Pair without coxswain K | Finale | 7.12,56 | ||||
Opsamling | 7.19,79 | 1 | Q | ||||
Indledende | 7.20,69 | 2 | |||||
Geoff Stewart | Four without coxswain M | Finale | 5.57,61 | ||||
Semifinale | 6.02,03 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.05,03 | 2 | Q | ||||
James Stewart | Four without coxswain M | Finale | 5.57,61 | ||||
Semifinale | 6.02,03 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.05,03 | 2 | Q | ||||
Rachael Taylor | Pair without coxswain K | Finale | 7.12,56 | ||||
Opsamling | 7.19,79 | 1 | Q | ||||
Indledende | 7.20,69 | 2 | |||||
Bronwyn Thompson | Eight with coxswain K | Finale | 6.15,16 | 5 | |||
Opsamling | 6.17,72 | 3 | Q | ||||
Indledende | 6.17,44 | 2 | |||||
James Tomkins | Pair without coxswain M | Finale | 6.34,26 | ||||
Semifinale | 6.34,42 | 1 | Q | ||||
Indledende | 6.46,99 | 2 | Q | ||||
Stuart Welch | Eight with coxswain M | Finale | 5.33,88 | ||||
Indledende | 5.32,85 | 1 | Q | ||||
Julia Wilson | Quadruple sculls without cox K | Finale | 6.37,22 | 7 | |||
Opsamling | 6.42,22 | 3 | |||||
Indledende | 6.47,01 | 4 | |||||
Jodi Winter | Eight with coxswain K | Finale | 6.15,16 | 5 | |||
Opsamling | 6.17,72 | 3 | Q | ||||
Indledende | 6.17,44 | 2 | |||||
* Listen over Australske olympianere i Roning ved OL i Sydney 2000 er endnu ikke færdiggjort. Alle eventuelle medaljetagere er inkluderet i listen. | |||||||
Facts om Australien i Roning ved sommer-OL i Sydney 2000 er baseret på de officielle olympiske rapporter og Olympian Database |