Schedule - Saturday 07 Oct | |||||
Sat 07 Oct Hangzhou Time | ||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Hangzhou | Your time | |||||
17:56 |
Archery | |||||
Compound individual W | Finals | 08:40 | |||
Compound individual M | Finals | 09:20 | |||
Individual M | Finals | 11:10 | |||
Individual W | Finals | 10:30 | |||
Badminton | |||||
Doubles M | Finals | 14:00 | |||
Doubles W | Finals | 14:00 | |||
Doubles mixed | Finals | 14:00 | |||
Singles M | Finals | 14:00 | |||
Singles W | Finals | 14:00 | |||
Baseball | |||||
Baseball M | Bronze match | 12:00 | |||
Final | 18:00 | ||||
Board Games | |||||
Chess team W | Finals | 15:00 | |||
Chess team M | Finals | 15:00 | |||
Xiangqi individual W | Finals | 14:00 | |||
Xiangqi individual M | Finals | 14:00 | |||
Breaking | |||||
Breaking W | Finals | 18:00 | |||
Semifinals | 18:00 | ||||
Quarterfinals | 18:00 | ||||
Round robin | 18:00 | ||||
Breaking M | Finals | 18:00 | |||
Semifinals | 18:00 | ||||
Quarterfinals | 18:00 | ||||
Round robin | 18:00 | ||||
Canoe & Kayak | |||||
C1 slalom W | Semifinal | 09:00 | |||
Final | 14:00 | ||||
K1 slalom M | Semifinal | 09:00 | |||
Final | 14:00 | ||||
Cricket | |||||
Cricket M | Bronze match | 09:00 | |||
Final | 14:00 | ||||
Football | |||||
Football M | Bronze match | 16:00 | |||
Final | 20:00 | ||||
Gymnastics | |||||
Rhythmic individual all-round W | Group B | 14:30 | |||
Final | 18:50 | ||||
Hockey | |||||
Hockey W | Placement 7-8 | 10:15 | |||
Placement 5-6 | 12:45 | ||||
Bronze match | 16:00 | ||||
Final | 18:30 | ||||
Ju-jitsu | |||||
Heavyweight M | Repechage | 09:00 | |||
Qualification | 09:00 | ||||
Final | 15:00 | ||||
Bronze Medal | 15:00 | ||||
Semifinals | 15:00 | ||||
Middleweight W | Repechage | 09:00 | |||
Qualification | 09:00 | ||||
Final | 15:00 | ||||
Bronze Medal | 15:00 | ||||
Semifinals | 15:00 | ||||
Kabaddi | |||||
Team W | Final | 09:30 | |||
Team M | IND - IRI | 15:00 | |||
Karate | |||||
Kumite +68 kg W | Finals | 08:30 | |||
Repechage | 08:30 | ||||
Semifinals | 08:30 | ||||
Elimination | 08:30 | ||||
Kumite 55 kg W | Finals | 08:30 | |||
Repechage | 08:30 | ||||
Semifinals | 08:30 | ||||
Elimination | 08:30 | ||||
Kumite 67 kg M | Finals | 08:30 | |||
Repechage | 08:30 | ||||
Semifinals | 08:30 | ||||
Elimination | 08:30 | ||||
Kumite 84 kg M | Finals | 08:30 | |||
Repechage | 08:30 | ||||
Semifinals | 08:30 | ||||
Elimination | 08:30 | ||||
Roller Sports | |||||
Artistic skating free W | Final | 11:00 | |||
Sepaktakraw | |||||
Regu M | Final | 09:00 | |||
Regu W | Final | 10:30 | |||
Sport Climbing | |||||
Combined W | Semifinal | 09:00 | |||
Final | 17:50 | ||||
Swimming | |||||
Marathon 10 km M | Final standing | 08:30 | |||
Synchronized Swimming | |||||
Duet W | Final | 14:00 | |||
Team W | Qualifying Round | 19:30 | |||
Tennis | |||||
Soft tennis singles W | Finals | 10:00 | |||
Semifinals | 10:00 | ||||
Soft tennis singles M | Finals | 10:00 | |||
Semifinals | 10:00 | ||||
Volleyball | |||||
Volleyball W | Placement 9-10 | 10:30 | |||
Placement 11-12 | 10:30 | ||||
Bronze match | 14:30 | ||||
Placement 7-8 | 14:30 | ||||
Placement 5-6 | 18:30 | ||||
Final | 19:30 | ||||
Water Polo | |||||
Water polo M | HKG - THA | 15:00 | |||
SIN - KOR | 16:30 | ||||
KAZ - IRI | 19:00 | ||||
JPN - CHN | 20:30 | ||||
Weightlifting | |||||
Super-heavyweight M | Final | 19:00 | |||
Super-heavyweight W | Final | 15:00 | |||
Wrestling | |||||
Freestyle heavyweight M | Repechage for Bronze Medal | 10:00 | |||
Semifinals | 10:00 | ||||
Quarterfinals | 10:00 | ||||
Round 1 | 10:00 | ||||
Final | 17:00 | ||||
Bronze Medal Contests | 17:00 | ||||
Freestyle middleweight M | Repechage for Bronze Medal | 10:00 | |||
Semifinals | 10:00 | ||||
Quarterfinals | 10:00 | ||||
Round 1 | 10:00 | ||||
Final | 17:00 | ||||
Bronze Medal Contests | 17:00 | ||||
Freestyle super-heavyweight M | Repechage for Bronze Medal | 10:00 | |||
Semifinals | 10:00 | ||||
Quarterfinals | 10:00 | ||||
Round 1 | 10:00 | ||||
Final | 17:00 | ||||
Bronze Medal Contests | 17:00 | ||||
Freestyle welterweight M | Repechage for Bronze Medal | 10:00 | |||
Semifinals | 10:00 | ||||
Quarterfinals | 10:00 | ||||
Round 1 | 10:00 | ||||
Final | 17:00 | ||||
Bronze Medal Contests | 17:00 | ||||
* Schedule times in Hangzhou local time or converted to your local time. |