Polen i Kano & kajak |
Atlet |
Disciplin |
Heat |
Res. |
Plac. |
|
||
Pawel Baraszkiewicz | C2 500 m M | Semifinale | 1.44,793 | 8 | |||
Opsamling | 1.48,093 | 3 | Q | ||||
Indledende | 1.48,357 | 6 | |||||
Dariusz Bialkowski | K2 1000 m M | Finale | 3.11,262 | 4 | |||
Semifinale | 3.18,026 | 1 | Q | ||||
Indledende | 3.37,986 | 2 | Q | ||||
Izabela Dylewska-Swiatowiak | K2 500 m K | Finale | 1.42,753 | 7 | |||
Semifinale | 1.45,190 | 3 | Q | ||||
Indledende | 1.44,906 | 3 | Q | ||||
Maciej Freimut | K2 500 m M | Finale | 1.29,937 | 5 | |||
Semifinale | 1.30,243 | 3 | Q | ||||
Indledende | 1.32,463 | 2 | Q | ||||
Andrzej Gajewski | K1 1000 m M | Finale | 3.32,52 | 6 | |||
Semifinale | 3.43,39 | 4 | Q | ||||
Indledende | 3.49,51 | 2 | Q | ||||
Tomasz Goliasz | C2 1000 m M | Semifinale | 3.48,721 | 5 | |||
Indledende | 4.22,181 | 5 | |||||
Grzegorz Kaleta | K4 1000 m M | Finale | 2.54,772 | 4 | |||
Indledende | 3.10,625 | 2 | Q | ||||
Boguslawa Knapczyk | K1 slalom K | Finale | 200,20 | 21 | |||
Marcin Kobierski | C2 500 m M | Semifinale | 1.44,793 | 8 | |||
Opsamling | 1.48,093 | 3 | Q | ||||
Indledende | 1.48,357 | 6 | |||||
Krzysztof Kolomanski | C2 slalom M | Finale | 169,95 | 7 | |||
Dariusz Koszykowski | C2 1000 m M | Semifinale | 3.48,721 | 5 | |||
Indledende | 4.22,181 | 5 | |||||
Grzegorz Kotowicz | K2 1000 m M | Finale | 3.11,262 | 4 | |||
Semifinale | 3.18,026 | 1 | Q | ||||
Indledende | 3.37,986 | 2 | Q | ||||
Piotr Markiewicz | K1 500 m M | Finale | 1.38,615 | ||||
Semifinale | 1.41,565 | 5 | q | ||||
Indledende | 1.42,731 | 2 | Q | ||||
K4 1000 m M | Finale | 2.54,772 | 4 | ||||
Indledende | 3.10,625 | 2 | Q | ||||
Ryszard Mordarski | C1 slalom M | Finale | 161,00 | 8 | |||
Slawomir Mordarski | C2 slalom M | Finale | 213,07 | 15 | |||
Aneta Pastuszka | K1 500 m K | Finale | 1.52,451 | 9 | |||
Semifinale | 1.53,255 | 4 | Q | ||||
Opsamling | 1.58,359 | 2 | Q | ||||
Indledende | 1.54,015 | 4 | |||||
Jerzy Sandera | K1 slalom M | Resultat | 155,79 | 27 | |||
Michal Staniszewski | C2 slalom M | Finale | 169,95 | 7 | |||
Elzbieta Urbanczyk | K2 500 m K | Finale | 1.42,753 | 7 | |||
Semifinale | 1.45,190 | 3 | Q | ||||
Indledende | 1.44,906 | 3 | Q | ||||
Mariusz Wieczorek | C1 slalom M | Finale | 164,21 | 11 | |||
Marek Witkowski | K4 1000 m M | Finale | 2.54,772 | 4 | |||
Indledende | 3.10,625 | 2 | Q | ||||
Andrzej Wojs | C2 slalom M | Finale | 213,07 | 15 | |||
Adam Wysocki | K2 500 m M | Finale | 1.29,937 | 5 | |||
Semifinale | 1.30,243 | 3 | Q | ||||
Indledende | 1.32,463 | 2 | Q | ||||
K4 1000 m M | Finale | 2.54,772 | 4 | ||||
Indledende | 3.10,625 | 2 | Q | ||||
* Listen over Polske olympianere i Kano & kajak ved OL i Atlanta 1996 er endnu ikke færdiggjort. Alle eventuelle medaljetagere er inkluderet i listen. | |||||||
Facts om Polen i Kano & kajak ved sommer-OL i Atlanta 1996 er baseret på de officielle olympiske rapporter og Olympian Database |