Polen i Kano & kajak |
Atlet |
Disciplin |
Heat |
Res. |
Plac. |
|
||
Dariusz Bialkowski | K2 1000 m M | Finale | 3.18,86 | ||||
Semifinale | 3.18,55 | 2 | Q | ||||
Opsamling | 3.15,58 | 1 | Q | ||||
Indledende | 3.30,92 | 4 | |||||
Krzysztof Bieryt | C1 slalom M | Finale | 142,61 | 27 | |||
Tomasz Darski | C1 1000 m M | Opsamling | 4.11,11 | 5 | |||
Indledende | 4.23,21 | 6 | |||||
C2 500 m M | Semifinale | 1.42,72 | 3 | ||||
Indledende | 1.46,93 | 7 | |||||
Izabela Dylewska | K1 500 m K | Finale | 1.52,36 | ||||
Semifinale | 1.51,61 | 2 | Q | ||||
Indledende | 1.55,72 | 4 | q | ||||
Izabela Dylewska-Swiatowiak | K2 500 m K | Finale | 1.42,44 | 6 | |||
Semifinale | 1.43,50 | 3 | Q | ||||
Indledende | 1.44,43 | 2 | Q | ||||
Maciej Freimut | K2 500 m M | Finale | 1.29,84 | ||||
Semifinale | 1.29,66 | 2 | Q | ||||
Indledende | 1.34,76 | 1 | Q | ||||
K4 1000 m M | Finale | 3.01,43 | 6 | ||||
Semifinale | 2.59,20 | 4 | Q | ||||
Indledende | 2.55,28 | 2 | Q | ||||
Grzegorz Kaleta | K4 1000 m M | Finale | 3.01,43 | 6 | |||
Semifinale | 2.59,20 | 4 | Q | ||||
Indledende | 2.55,28 | 2 | Q | ||||
Boguslawa Knapczyk | K1 slalom K | Finale | 149,59 | 19 | |||
Krzysztof Kolomanski | C2 slalom M | Finale | 133,75 | 10 | |||
Dariusz Koszykowski | C2 1000 m M | Semifinale | 3.48,88 | 4 | |||
Indledende | 3.38,72 | 4 | |||||
Grzegorz Kotowicz | K1 500 m M | Semifinale | 1.43,70 | 8 | |||
Opsamling | 1.41,68 | 3 | Q | ||||
Indledende | 1.44,58 | 4 | |||||
K2 1000 m M | Finale | 3.18,86 | |||||
Semifinale | 3.18,55 | 2 | Q | ||||
Opsamling | 3.15,58 | 1 | Q | ||||
Indledende | 3.30,92 | 4 | |||||
Grzegorz Krawcow | K4 1000 m M | Finale | 3.01,43 | 6 | |||
Semifinale | 2.59,20 | 4 | Q | ||||
Indledende | 2.55,28 | 2 | Q | ||||
Wojciech Kurpiewski | K2 500 m M | Finale | 1.29,84 | ||||
Semifinale | 1.29,66 | 2 | Q | ||||
Indledende | 1.34,76 | 1 | Q | ||||
K4 1000 m M | Finale | 3.01,43 | 6 | ||||
Semifinale | 2.59,20 | 4 | Q | ||||
Indledende | 2.55,28 | 2 | Q | ||||
Zbigniew Miazek | C1 slalom M | Finale | 122,37 | 15 | |||
Grzegorz Sarata | C1 slalom M | Finale | 122,12 | 13 | |||
Andrzej Soloducha | C2 500 m M | Semifinale | 1.42,72 | 3 | |||
Indledende | 1.46,93 | 7 | |||||
Michal Staniszewski | C2 slalom M | Finale | 133,75 | 10 | |||
Elzbieta Urbanczyk | K2 500 m K | Finale | 1.42,44 | 6 | |||
Semifinale | 1.43,50 | 3 | Q | ||||
Indledende | 1.44,43 | 2 | Q | ||||
Mariusz Walkowiak | C1 500 m M | Semifinale | 2.00,28 | 9 | |||
Opsamling | 1.58,24 | 4 | Q | ||||
Indledende | 1.58,14 | 5 | |||||
C2 1000 m M | Semifinale | 3.48,88 | 4 | ||||
Indledende | 3.38,72 | 4 | |||||
* Listen over Polske olympianere i Kano & kajak ved OL i Barcelona 1992 er endnu ikke færdiggjort. Alle eventuelle medaljetagere er inkluderet i listen. | |||||||
Facts om Polen i Kano & kajak ved sommer-OL i Barcelona 1992 er baseret på de officielle olympiske rapporter og Olympian Database |