|
Archery |
|
Individual M | | Eliminations | 09:30 | | |
|
| | Eliminations | 16:00 | | |
|
Individual W | | Eliminations | 09:30 | | |
|
| | Eliminations | 16:00 | | |
|
|
Badminton |
|
Doubles M | | Quarterfinals | 09:00 | | |
|
Doubles W | | Quarterfinals | 17:00 | | |
|
Doubles mixed | | Semifinals | 09:00 | | |
|
Singles M | | Round of 16 | 17:00 | | |
|
Singles W | | Round of 16 | 09:00 | | |
|
|
Baseball |
|
Baseball M | | ISR - KOR | 19:00 | | |
|
|
Basketball |
|
Basketball M | | SLO - JPN | 13:40 | | |
|
| | ESP - ARG | 21:00 | | |
|
Basketball W | | CAN - KOR | 10:00 | | |
|
| | ESP - SRB | 17:20 | | |
|
|
Boxing |
|
Featherweight M | | Round of 16 | 11:00 | | |
|
| | Round of 16 | 17:00 | | |
|
Flyweight W | | Round of 16 | 11:00 | | |
|
| | Round of 16 | 17:00 | | |
|
Middleweight M | | Round of 16 | 11:00 | | |
|
| | Round of 16 | 17:00 | | |
|
|
Canoe & Kayak |
|
C1 slalom W | | Semifinal, final | 14:00 | | |
|
|
Cycling |
|
BMX M | | Quarterfinals | 10:00 | | |
|
BMX W | | Quarterfinals | 10:00 | | |
|
|
Fencing |
|
Foil team W | | Preliminary, semifinals | 09:00 | | |
|
| | Finals | 18:30 | | |
|
|
Golf |
|
Individual M | | Round 1 | 07:30 | | |
|
|
Gymnastics |
|
Individual all-round W | | Final | 19:50 | | |
|
|
Handball |
|
Handball W | | NED - ANG | 09:00 | | |
|
| | ESP - BRA | 11:00 | | |
|
| | JPN - KOR | 14:15 | | |
|
| | MNE - NOR | 16:15 | | |
|
| | HUN - ROC | 19:30 | | |
|
| | SWE - FRA | 21:30 | | |
|
|
Hockey |
|
Hockey M | | IND - ARG | 09:30 | | |
|
| | BEL - CAN | 10:00 | | |
|
| | RSA - GER | 11:45 | | |
|
| | NED - GBR | 12:15 | | |
|
Hockey W | | ESP - CHN | 18:30 | | |
|
| | GBR - NED | 19:00 | | |
|
| | JPN - ARG | 20:45 | | |
|
| | NZL - AUS | 21:15 | | |
|
|
Judo |
|
Half-heavyweight W | | Elimination, quarterfinals | 11:00 | | |
|
| | Repechage, semifinals, finals | 17:00 | | |
|
Half-heavyweight M | | Elimination, quarterfinals | 11:00 | | |
|
| | Repechage, semifinals, finals | 17:00 | | |
|
|
Rowing |
|
Lightweight double sculls W | | Finals | 08:30 | | |
|
Lightweight double sculls M | | Finals | 08:30 | | |
|
Pair without coxswain W | | Finals | 08:30 | | |
|
Pair without coxswain M | | Finals | 08:30 | | |
|
Single sculls W | | Semifinals C/D | 08:30 | | |
|
| | Final D/E/F | 08:30 | | |
|
Single sculls M | | Semifinals C/D | 08:30 | | |
|
| | Final D/E/F | 08:30 | | |
|
|
Rugby |
|
Rugby sevens W | | FRA - FIJ | 09:00 | | |
|
| | CAN - BRA | 09:30 | | |
|
| | USA - CHN | 10:00 | | |
|
| | AUS - JPN | 10:30 | | |
|
| | ROC - GBR | 11:00 | | |
|
| | NZL - KEN | 11:30 | | |
|
| | CAN - FIJ | 16:30 | | |
|
| | FRA - BRA | 17:00 | | |
|
| | AUS - CHN | 17:30 | | |
|
| | USA - JPN | 18:00 | | |
|
| | NZL - GBR | 18:30 | | |
|
| | ROC - KEN | 19:00 | | |
|
|
Sailing |
|
470 W | | Fleet race | 12:00 | | |
|
470 M | | Fleet race | 12:00 | | |
|
Finn M | | Fleet race | 12:00 | | |
|
Laser W | | Fleet race | 12:00 | | |
|
Laser M | | Fleet race | 12:00 | | |
|
Nacra 17 | | Fleet race | 12:00 | | |
|
Windsurfer W | | Fleet race | 12:00 | | |
|
Windsurfer M | | Fleet race | 12:00 | | |
|
|
Shooting |
|
Sports pistol W | | Precision stage | 09:00 | | |
|
Trap W | | Qualification, final | 09:00 | | |
|
Trap M | | Qualification, final | 09:00 | | |
|
|
Surfing |
|
Shortboard W | | Finals | 08:00 | | |
|
Shortboard M | | Finals | 08:00 | | |
|
|
Swimming |
|
100 m butterfly M | | Heats | 19:00 | | |
|
100 m freestyle W | | Semifinals | 10:30 | | |
|
100 m freestyle M | | Final | 10:30 | | |
|
200 m backstroke W | | Heats | 19:00 | | |
|
200 m backstroke M | | Semifinals | 10:30 | | |
|
200 m breaststroke W | | Semifinals | 10:30 | | |
|
200 m breaststroke M | | Final | 10:30 | | |
|
200 m butterfly W | | Final | 10:30 | | |
|
200 m medley M | | Semifinals | 10:30 | | |
|
4x100 m medley Mixed | | Heats | 19:00 | | |
|
4x200 m freestyle W | | Final | 10:30 | | |
|
800 m freestyle W | | Heats | 19:00 | | |
|
800 m freestyle M | | Final | 10:30 | | |
|
|
Table Tennis |
|
Singles M | | Semifinals | 15:00 | | |
|
Singles W | | Semifinals | 11:00 | | |
|
| | Finals | 20:00 | | |
|
|
Tennis |
|
Doubles W | | Semifinals | 11:00 | | |
|
Doubles mixed | | Quarterfinals | 11:00 | | |
|
Singles M | | Quarterfinals | 11:00 | | |
|
Singles W | | Semifinals | 11:00 | | |
|
|
Volleyball |
|
Beach volley W | | Preliminaries | 09:00 | | |
|
| | Preliminaries | 15:00 | | |
|
| | Preliminaries | 20:00 | | |
|
Beach volley M | | Preliminaries | 09:00 | | |
|
| | Preliminaries | 15:00 | | |
|
| | Preliminaries | 20:00 | | |
|
Volleyball W | | ITA - ARG | 09:00 | | |
|
| | KOR - DOM | 11:05 | | |
|
| | SRB - KEN | 14:20 | | |
|
| | CHN - ROC | 16:25 | | |
|
| | JPN - BRA | 19:40 | | |
|
| | USA - TUR | 21:45 | | |
|
|
Water Polo |
|
Water polo M | | HUN - RSA | 10:00 | | |
|
| | ESP - KAZ | 11:30 | | |
|
| | USA - ITA | 14:00 | | |
|
| | CRO - MNE | 15:30 | | |
|
| | GRE - JPN | 18:20 | | |
|
| | SRB - AUS | 19:50 | | |
|