Program - Atletik | |||||
Tokyo | Your time | ||||
11:12 |
Fri 30 Jul 2021 | |||||
400 m hæk M | Heats | 09:00 | |||
3000 m forhindringsløb M | Heats | 09:00 | |||
Højdespring M | Qualification | 09:00 | |||
Diskoskast M | Qualification | 09:00 | |||
100 m K | Heats | 09:00 | |||
800 m K | Heats | 09:00 | |||
10000 m M | Final | 19:00 | |||
5000 m K | Heats | 19:00 | |||
Trespring K | Qualification | 19:00 | |||
Kuglestød K | Qualification | 19:00 | |||
4x400 m Mixed | Heats | 19:00 | |||
Sat 31 Jul 2021 | |||||
100 m M | Preliminary | 09:00 | |||
800 m M | Heats | 09:00 | |||
Stangspring M | Qualification | 09:00 | |||
100 m hæk K | Qualification | 09:00 | |||
400 m hæk K | Heats | 09:00 | |||
Diskoskast K | Qualification | 09:00 | |||
100 m M | Heats | 19:00 | |||
Længdespring M | Qualification | 19:00 | |||
Diskoskast M | Final | 19:00 | |||
100 m K | Semifinals | 19:00 | |||
Final | 19:00 | ||||
800 m K | Semifinals | 19:00 | |||
4x400 m Mixed | Final | 19:00 | |||
Sun 01 Aug 2021 | |||||
400 m M | Heats | 06:00 | |||
3000 m forhindringsløb K | Heats | 06:00 | |||
Længdespring K | Qualification | 06:00 | |||
Kuglestød K | Final | 06:00 | |||
Hammerkast K | Qualification | 06:00 | |||
100 m M | Semifinals | 19:00 | |||
Final | 19:00 | ||||
800 m M | Semifinals | 19:00 | |||
400 m hæk M | Semifinals | 19:00 | |||
Højdespring M | Final | 19:00 | |||
100 m hæk K | Semifinals | 19:00 | |||
Trespring K | Final | 19:00 | |||
Mon 02 Aug 2021 | |||||
Længdespring M | Final | 09:00 | |||
Hammerkast M | Qualification | 09:00 | |||
200 m K | Heats | 09:00 | |||
1500 m K | Heats | 09:00 | |||
100 m hæk K | Final | 09:00 | |||
400 m M | Semifinals | 19:00 | |||
3000 m forhindringsløb M | Final | 19:00 | |||
200 m K | Semifinals | 19:00 | |||
5000 m K | Final | 19:00 | |||
400 m hæk K | Semifinals | 19:00 | |||
Stangspring K | Qualification | 19:00 | |||
Diskoskast K | Final | 19:00 | |||
Tue 03 Aug 2021 | |||||
200 m M | Heats | 09:00 | |||
1500 m M | Heats | 09:00 | |||
400 m hæk M | Final | 09:00 | |||
Trespring M | Qualification | 09:00 | |||
400 m K | Heats | 09:00 | |||
Længdespring K | Final | 09:00 | |||
Spydkast K | Qualification | 09:00 | |||
200 m M | Semifinals | 19:00 | |||
5000 m M | Heats | 19:00 | |||
110 m hæk M | Heats | 19:00 | |||
Stangspring M | Final | 19:00 | |||
Kuglestød M | Qualification | 19:00 | |||
200 m K | Final | 19:00 | |||
800 m K | Final | 19:00 | |||
Hammerkast K | Final | 19:00 | |||
Wed 04 Aug 2021 | |||||
110 m hæk M | Semifinals | 09:00 | |||
Spydkast M | Qualification | 09:00 | |||
Tikamp M | Long jump | 09:00 | |||
Shot put | 09:00 | ||||
100 m | 09:00 | ||||
400 m hæk K | Final | 09:00 | |||
Syvkamp K | 100 m hurdles | 09:00 | |||
High jump | 09:00 | ||||
200 m M | Final | 18:30 | |||
800 m M | Final | 18:30 | |||
Hammerkast M | Final | 18:30 | |||
Tikamp M | 400 m | 18:30 | |||
High jump | 18:30 | ||||
400 m K | Semifinals | 18:30 | |||
1500 m K | Semifinals | 18:30 | |||
3000 m forhindringsløb K | Final | 18:30 | |||
Syvkamp K | Shot put | 18:30 | |||
200 m | 18:30 | ||||
Thu 05 Aug 2021 | |||||
110 m hæk M | Final | 09:00 | |||
4x100 m M | Heats | 09:00 | |||
Trespring M | Final | 09:00 | |||
Kuglestød M | Final | 09:00 | |||
Tikamp M | Discus throw | 09:00 | |||
Pole vault | 09:00 | ||||
110 m hurdles | 09:00 | ||||
4x100 m K | Heats | 09:00 | |||
Højdespring K | Qualification | 09:00 | |||
Syvkamp K | Long jump | 09:00 | |||
Javelin throw | 09:00 | ||||
20 km kapgang M | Final | 16:30 | |||
400 m M | Final | 19:00 | |||
1500 m M | Semifinals | 19:00 | |||
Tikamp M | 1500 m | 19:00 | |||
Javelin throw | 19:00 | ||||
4x400 m K | Heats | 19:00 | |||
Stangspring K | Final | 19:00 | |||
Syvkamp K | 800 m | 19:00 | |||
Fri 06 Aug 2021 | |||||
50 km kapgang M | Final | 05:30 | |||
20 km kapgang K | Final | 16:30 | |||
5000 m M | Final | 20:00 | |||
4x100 m M | Final | 20:00 | |||
4x400 m M | Heats | 20:00 | |||
400 m K | Final | 20:00 | |||
1500 m K | Final | 20:00 | |||
4x100 m K | Final | 20:00 | |||
Spydkast K | Final | 20:00 | |||
Sat 07 Aug 2021 | |||||
Maraton K | Final | 07:00 | |||
1500 m M | Final | 19:00 | |||
4x400 m M | Final | 19:00 | |||
Spydkast M | Final | 19:00 | |||
10000 m K | Final | 19:00 | |||
4x400 m K | Final | 19:00 | |||
Højdespring K | Final | 19:00 | |||
Sun 08 Aug 2021 | |||||
Maraton M | Final | 07:00 | |||
* Schedule times in Tokyo local time.Informationen om programmet ved OL i Tokyo 2020 er baseret på det officielle program og Olympian Database |